Czym jest fundacja instytut edukacji społecznej i religijnej?

Dzisiejsze czasy są okresem szerzącej się demoralizacji społecznej. Oczywiście, nie oznacza to, że dotyczy to wszystkich ludzi, ponieważ istnieją różne inicjatywy, które starają się walczyć o przywrócenie moralności. Chodzi między innymi o organizację, którą jest Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej, którego patronem nieprzypadkowo jest Piotr Skarga. Czym jest i czym zajmuje się Instytut Piotra Skargi?

SKCh im. Piotra Skargi to organizacja, której początki sięgają przełomu XX i XXI wieku. Została założona w mieście Kraków, a wybranie patrona, którym jest właśnie Piotr Skarga, jest stricte związane z jej działaniami. Ów patron bowiem przez całe swoje życie głosił Słowo Boże i walczył z herezją, za co wiele razy był atakowany, a ostatecznie zginął. Natomiast Instytut Piotra Skargi również stara się walczyć o to, by Polska nadal żyła w wierze. To trudne zadanie, ponieważ obecnie szerzy się swego rodzaju moda na homoseksualizm i przyzwolenie na tę patologię. Do tego dochodzi chęć wprowadzania edukacji seksualnej do szkół (dla najmłodszych dzieci!), brak chęci społeczeństwa do zakładania rodzin itd. Z tego powodu stowarzyszenie często organizuje różnego rodzaju pikiety, konferencje i innego rodzaju akcje, których celem jest, jak zresztą głosi jej slogan – obudzenie sumienia Polaków.

Jak można się spodziewać, bardzo często Instytut Piotra Skargi atakują opinie lewicowo-liberalnych środowisk, które tłumaczą się postępem. Jest to błędne myślenie, ponieważ postęp co prawda jest potrzebny, jednak nie, kiedy wymaga zburzenia fundamentów, a jak wiadomo, owymi fundamentami w Europie są wiara i rodzina! Warto również wspomnieć, że organizacja często jest osądzana jako oszuści i złodzieje, tymczasem względem prawnym jest non-profit, czyli działacze nie otrzymują żadnych korzyści majątkowych związanych z pracą na rzecz Instytutu. Celem jest bowiem nie zarobek, ale zapewnienie dalszym pokoleniom normalnych i moralnych warunków do rozwoju w naszym państwie!

Oczywiście, każda organizacja potrzebuje do funkcjonowania funduszy. Te wpływają od darczyńców, którzy umożliwiają finansowanie np. darmowych czasopism Przymierze z Maryją, a także czasopisma Polonia Christiana i portalu internetowego Pch24.pl. Za sprawą Instytutu wspierane są również liczne akcje, na przykład składanie lilii w Fatimie, zaniesienie zwojów z nazwiskami wiernych do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie itd.