kto zabił jezusa

„Kto zabił Jezusa?” Wyjątkowy serial od PCh24TV i Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

Nie ma w świecie wielu tak doskonałych ekspertów biblijnych jak ks. prof. Waldemar Chrostowski. Jeśli zaś jego wiedzę połączymy z błyskotliwością i przenikliwością red. Pawła Lisickiego – musi powstać z tego imponujące dzieło. I takim właśnie stał się serial PCh24TV produkcji SKCh im. Ks. Piotra Skargi, który już podbił serca ponad 100 tys. widzów.

Dzięki zaangażowaniu studia filmowego PCh24TV oraz Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, powstał niezwykły dokument opowiadający historię Jezusa z Nazaretu. A właściwie historię ostatnich godzin Jego życia. Co działo się w ogrodzie oliwnym? Kto wydał Jezusa? Kto go osądził? Kto domagał się Jego śmierci? Czym kierowali się Żydzi? Czy byli głosem wszystkich Izraelitów? Dlaczego Jezusa nie przyjęto? Dlaczego zdradził Go uczeń i czym był motywowany wydając Go?

Tych pytań jest tak wiele. I na wiele z nich znajdziemy odpowiedź w przenikliwej dyskusji jaką prowadzą przewodnicy filmu w sceneriach, które 2 tysiące lat temu widział Pan Jezus.

Jedyny taki serial – tylko od SKCh im. Ks. Piotra Skargi

Serial, którego producentem jest Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi, to sześcioczęściowa produkcja w obronie prawdy o ludzkiej zbrodni, którą Bóg przekuł w Łaskę zbawienia dla każdego, kto uwierzy, że „tylko w Nim jest życie”. Zaś zaproszenie do niej tak wybitnych specjalistów, jakimi są ks. prof. Waldemar Chrostowski oraz red. Paweł Lisicki jest gwarancją, że przekazywane treści są najwyższej jakości, są wciąż mało znane lub dostępne tylko gronu osób poszukujących prawdy o śmierci Pana Jezusa.

Teraz – dzięki wysiłkowi filmowców PCH24TV oraz Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi – każdy z Widzów ma okazję wejść głębiej w Tajemnicę Zbawienia i dowiedzieć się „Kto zabił Jezusa?”. Aż sześć z siedmiu odcinków serii (każdy trwa ok. 50-60 min) zostało bezpłatnie udostępnionych na kanale YouTube PCh24TV – Polonia Christiana oraz w telewizji internetowej PCh24.tv. Siódmy, finałowy odcinek zadedykowano Darczyńcom, którzy sfinansowali powstanie całej produkcji. Także i ten odcinek można obejrzeć, wpłacając darowiznę w dowolnej kwocie na stronie pch24.tv/kto-zabil-jezusa.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza produkcja filmowa SKCH dotykająca tej jakże ważnej dla katolików sprawy. Już raz bowiem, ks. prof. Chrostowski wziął udział w produkcji SKCH „Via Dolorosa” – gdzie pełnił rolę narratora, przewodnika po Drodze Krzyżowej. Tym razem, wraz z Pawłem Lisickim, ks. Chrostowski wybrał się ze Stowarzyszeniem Ks. Skargi do Ziemi Świętej, gdzie był ekspertem i przewodnikiem dla ekipy filmowej PCh24TV.