Poświęć się Bożemu sercu – zachęca Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi

Każdego roku katolicy obchodzą wiele świąt, dzięki którym mogą poczuć się bliżej Boga i umacniać się w wierze. Na szczególną uwagę zasługuje działalność organizacji, którą jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej (SKCh) im. ks. Piotra Skargi. Działacze zapraszają do poświęcenia się Bożemu sercu, w czym pomagają takie inicjatywy, jak sercejezusa.pl!

Każdy pobożny i żyjący zgodnie z poszanowaniem tradycji katolik zna takie uroczystości jak obchody Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi natomiast zaprasza do poświęcenia się Bogu za sprawą kampanii Zaufaj Bożemu Sercu, która odbywa się za pośrednictwem strony internetowej sercejezusa.pl. Dla uczestników przewidziane są upominki  i specjalny akt potwierdzający wspominane „poświęcenie”.

W Polsce szczególnie dużą rolę w życiu licznych wiernych odgrywa Kult Serca Maryi, w końcu to Ona jest królową naszego kraju. Ów Kult rozwijał się równolegle do kultu Serca Jezusowego jeszcze w czasach średniowiecza. Na przestrzeni lat szybko się rozwijał, do czego przysłowiową cegiełkę dołożyły objawienia, chociażby fatimskie, a także te wyjawione przez świętą Katarzynę Labourne. Co ciekawe, do drugiego Soboru Watykańskiego święto było obchodzone 22 sierpnia, ale po tym czasie zostało połączone z uroczystościami Najświętszego Serca Pana Jezusa – w następną sobotę po obchodach tego święta wypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

Wspominane święto Najświętszego Serca Pana Jezusa wypada w piątek po zakończeniu oktawy uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego roku odbyło się to 19 czerwca. Jezus czcicielom swojego serca obiecał wiele łask, między innymi pokój w rodzinie, zostanie pociechą w smutkach i utrapieniach itd. W sumie owych łask jest 12. Wszystkie znajdują się w książeczce, którą można otrzymać w ramach upominku za dołączenie do wspominanej akcji. Wśród prezentów znajduje się również Tarcza Najświętszego Serca Jezusowego, która chroni przed wypadkami, zarazą, chorobami pochodzenia diabolicznego i innymi niebezpieczeństwami. Dochodzi do tego akt osobistego poświęcenia się Bożemu Sercu, który po wypełnieniu przez chętną osobę zostanie wysłany do sanktuarium NSPJ Paray-le-Monial.

Co ciekawe, w ramach omawianej kampanii upominki otrzymało niemal 650 tysięcy osób. SKCh im. ks. Piotra Skargi zasługuje na uznanie także przez wiele innych akcji i działań, dlatego zapraszamy do zapoznania się z nimi.