SKCh im. ks. Piotra Skargi

Prezes Sławomir Olejniczak o działalności SKCh im. ks. Piotra Skargi w czasie epidemii

Obecnie oczy całego świata są skierowane w kierunku epidemii, która jeszcze kilka miesięcy temu zdawała się być odległym, nierealnym niebezpieczeństwem. To szczególnie istotny czas dla każdego człowieka, szczególnie wierzącego. Na temat pandemii koronawirusa wypowiedział się Sławomir Olejniczak, czyli prezes SKCh im. ks. Piotra Skargi w Krakowie. Co zrobić w tym trudnym okresie?

Stowarzyszenie Piotra Skargi to organizacja założona na przełomie XX i XXI wieku. Jej celem jest obrona wartości chrześcijańskich. Nie bez przyczyny patronem grupy został Piotr Skarga, czyli duchowny znany ze swojej walki z reformacją i słynący z ognistych mów.

Prezes Sławomir Olejniczak zaznacza, że w dzisiejszych czasach misja Stowarzyszenia Piotra Skargi jest szczególnie ważna. Wiele osób w trosce o swoje zdrowie lub życie nie wychodzi z domów, co jest powodem powstawania wielu myśli odnośnie tego, jak postępuje się w życiu. Być może pandemia jest czasem, w którym warto zastanowić się, czy aby nie odeszło się zbyt daleko od Boga.

Prezes spostrzegł, że być może nieprzypadkowo epidemia wybuchła w okresie okolicznym do Wielkiego Postu. Być może to sam Pan Bóg postanowił na swój sposób zareagować na postawę licznych wiernych, którzy w poprzednich latach nie stosowali się do owego Postu. To okazja do tego, by umocnić się w wierze i namawiać do tego także najbliższych. Każdego dnia o godzinie 15.00 wierni modlą się na Koronce do Miłosierdzia Bożego, a także o 20.30 na Różańcu Świętym w intencji przezwyciężenia pandemii koronawirusa.

W tym czasie również Stowarzyszenie Piotra Skargi zaprasza do wspierania go modlitwą. Wierni są zachęcani przez prezesa Olejniczaka do zamawiania czasopism katolickich, ponieważ dziennikarze i inni publicyści organizacji pracują teraz ze zdwojoną siłą. Chodzi oczywiście o dwumiesięcznik Przymierze z Maryją i Polonia Christiana. Można także skorzystać z portalu PCh24.pl, na którym znajduje się wiele informacji odnośnie obecnej sytuacji w kraju i na świecie. Dzięki temu nawet nie wychodząc z domu można mieć świadomość odnośnie tego, jak funkcjonuje społeczeństwo.

Sławomir Olejniczak mówiąc o działalności swojej organizacji, zakończył wypowiedź prośbą do Matki Bożej, Królowej Polski, by wyprosiła u swojego Syna niezbędne łaski dla wszystkich wiernych w naszym kraju.